Alimak Kapıları

Alimak kapıları; alimakların güvenli kullanımı açısından oldukça önemlidir ve iş sağlığı ve güvenliği kanununa göre kullanımı zorunludur. Olası iş kazalarının önüne geçmek ve iş güvenliğini sağlamak açısından kullanılan malzeme ve uygulanan teknik son derece önemlidir. Alimak kapıları, alimak boşluklarının olduğu yere inşa edilmektedir ve sadece yetkili kişiler tarafından kullanılması gerekmektedir.

Alimak; inşaatlarda cephe asansörlerinin güvenli bir şekilde insan ve yük taşımasını sağlayan iş güvenliği sistemidir. Aslında “Alimak” İsveç’in ünlü cephe asansörü markasının adıdır. Ancak, nasıl kullandığımız kağıt mendiller “selpak” markası ile özdeşleştiyse, inşaat sektöründe kullanılan bu cephe asansörleri de alimak markası ile özdeşleşmiştir.

ALİMAK KAPILARI İMALAT SÜRECİ

Aspa Çelik firması olarak, alimak kapılarının imalat ve montajını sağlıyoruz.

 • Talebinizi aldıktan sonra, uygulamayı gerçekleştirmek istediğiniz yerde keşif çalışması yapıyoruz.
 • İş güvenliği yönetmeliklerini dikkate alarak ve standartlara uyarak talebinizi projelendiriyoruz.
 • Sağlam ve dayanıklı sistemler kurarken, estetik görünümü de ön planda tutarak kullanışlı ve pratik çözümler sunuyor, üretimin her sürecinde gerekli kalite kontrollerini sağlayarak ürün kalitesini güvence altında tutuyoruz.
 • Deneyimli montaj operasyon ekibimiz, hazır olan alimak kapılarını uygulama alanında kullanıma hazır hale getirilir.

Mesele güvenlik olduğunda, işi tecrübeli ellere teslim etmeli, yönetmelik ve standartlardan taviz verilmemelidir.  Şantiye alanları, iş kazalarının en çok yaşandığı alanlardır. Personellerin ve ziyaretçilerin yaşayabileceği olası kaza risklerini sıfıra indirebilmek için yüksekte çalışma, asansör ile yük taşıma gibi iş süreçlerinde güvenlik tedbirlerine son derece riayet edilmeli, iş güvenliği uzmanları ile koordineli hareket edilmelidir.

ALİMAK KAPILARININ ÖZELLİKLERİ

 • İstenilen ölçüde üretilebilmektedir.

 • Hızlı üretim ve montaj imkânı sağlar.

 • Birinci sınıf dayanıklı malzeme kullanılır.

 • İş sağlığı ve güvenliği kanuna uygun üretilmektedir.

Alimak kapıları ile ilgili sorularınız için bizi arayabilir, merak ettiğiniz her şeyi uzman ekibimize danışabilirsiniz. Güncel alimak kapı fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Katalog
Teklif Al
close slider

  FİYAT TEKLİFİ AL  Bilgilendirme yazısı’nı okudum. Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.


  EvetHayır