Çelik Konstrüksiyon

Çelik Konstrüksiyon yapılar ve çelikle ilgili her türlü konuda sektörde sürekli gelişme anlayışını benimsiyor ve bu doğrultuda her türlü teknik ve teknolojik gelişmeleri takip ederek profesyonel çözümler üretiyoruz.

Çelik Konstrüksiyon Nedir?

Çelik Konstrüksiyon; kolon, kiriş gibi tüm taşıyıcı yapı elemanlarının çelik malzemelerden üretildiği, sağlam, ekonomik ve çevre dostu olması gibi nedenlerle çokça tercih edilen yapı sistemidir.

Çelik Konstrüksiyon; ev, villa, spor tesisleri, alışveriş merkezleri, fabrikalar, köprüler vb. yapılarda kullanılan yüksek ve geniş açıklıklara sahip yapı sistemidir.

Çelik Konstrüksiyon, özellikle deprem bölgelerinde daha hafif yapı malzemeleri kullanmak önem arz ettiği için tercih edilmektedir. Çelik konstrüksiyon yapılar betonarme yapılara göre çok daha hafif olduğu için depremden kaynaklı oluşan yüklere çok daha az maruz kalır. Bu yapılar depremde hasar görse bile diğer yapılara göre çok daha az zarar verecektir. Yeterli galvaniz değerine sahip olan çelik konstrüksiyon yapılar uzun yıllar sağlam kalır. Galvaniz, yapısı itibari ile uzun yıllar kullanıma uygun en doğal malzemedir.

Çelik konstrüksiyon yapılar hem zaman olarak hem de kullanılan alan olarak tasarruf sağlanmasına yardımcı olur. Söküldüğünde tekrar kullanıma uygun yapılardır ve birden fazla alanda çoklu kullanım imkanı sağlar. Çelik konstrüksiyon yapı tasarımları, betonarme binalarda olduğu gibi teknik şartnamelere uygun olarak tasarlanır.

Çelik konstrüksiyon yapılar, fabrikada teknolojik makinelerle kontrol altında üretilir ve denetimlerden geçerek proje alanına montajı sağlanır. Kısa süre içerisinde üretim ve montajı sağlanabilen çelik yapıların, kolay ve pratik bir yapı sistemi olduğunu söyleyebiliriz.

ÇELİK KONSTRÜKSİYON AVANTAJLARI

Çelik konstrüksiyon yapılar, diğer taşıyıcı sistemlere göre çok üstün mekanik özelliklere ve statik yeteneklere sahiptir. Çelik konstrüksiyon ile yapılmış yapılar ihtiyaç halinde yeniden dönüştürülebilir ve genişletilebilir. Çelik konstrüksiyon kullanılan inşaat alanları diğer yapılara kıyasla daha sessiz, atıksız ve tozsuzdur.

 • Ekonomik açıdan düşük maliyetli yapılardır.

 • Çürümeye, paslanmaya ve yıpratıcı etkilere karşı dayanıklıdır.

 • Üretimi hızlı, nakliye ve montajı kolaydır.

 • Her türlü hava koşuluna ve depreme karşı dayanıklıdır.

 • Kolayca sökülüp, tekrar monte edilebilir.

 • Kolay bir şekilde ısı yalıtımı sağlanır.

 

Katalog
Teklif Al
close slider

  FİYAT TEKLİFİ AL  Bilgilendirme yazısı’nı okudum. Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.


  EvetHayır