Asansör Taşıyıcı Kancaları

Asansör Taşıyıcı Kancaları; asansörlerin güvenli bir şekilde çalışabilmesi, yük taşımalarında maksimum dayanıklılık göstermesi için gerekli çelik sistemlerdir. Asansör taşıyıcı kancaları belirli standartlarla üretilmekle birlikte asansörün büyüklüğüne ve taşıma kapasitesine göre özel imalat da yapılabilmektedir.

İhtiyaca göre ağır asansör parçalarını kaldırmak için makina dairesi tavanına veya taşıyıcı putrellere bir veya birden fazla uygun şekilde yerleştirilmiş üzerlerine taşıma kapasiteleri yazılmış taşıyıcı veya kanca monte edilmelidir.

ASANSÖR TAŞIYICI KANCALARI İMALATI

Asansör taşıyıcı kancaları başlıca güvenlik elemanlarındandır. Asansörler yüzlerce elemandan oluşmaktadır. Bu elemanların bazıları seri güvenlik elemanlarıdır, bu elemanlar asansörlerde olmazsa olmaz kuraldır. Bunlardan bir tanesinin bile eksik olması durumunda asansörün kaza riski çok artmaktadır. Bazı elemanlar da bakım ekibinin güvenliğini sağlamaktadır.

Asansör taşıyıcı kancaları da dahil olmak üzere tüm bu malzemelerin seçimi, montajı, imalatı ve kullanılması belirli standart ve yönetmeliklere göre düzenlenmiştir. 

Kapasite ve sayısı belli olan asansör yönetmelikte belirtildiği gibi temel sağlık ve güvenlik gereklerini karşılamalıdır. Gerekli mukavemet hesapları yapılarak uygun malzemeler seçilmelidir. Montaj, standartlar göz önüne alınarak yapılmalıdır. Kalite belgesine sahip olması gereken ürünlerin mutlaka CE sertifikaları olmalı ve asansör kapasitesine uygun olarak seçilmelidir.

Aspa Çelik Yapı & İnşaat firması olarak asansör yönetmeliklerine uygun ve ihtiyacınıza özel çözümler sunuyoruz. Tüm sorularınız için bizi arayabilir, uzman ekibimize danışabilirsiniz.

Katalog
Teklif Al
close slider

    FİYAT TEKLİFİ AL    Bilgilendirme yazısı’nı okudum. Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.


    EvetHayır