Moloz Kule / Moloz Bacası

 

 

Moloz Kulesi; şantiyelerde bina katlarında bulunan (beton/tuğla parçaları , moloz çöpleri, cam parçaları, kum, çimento, tahta, demir vb.) atıkların katlardan aşağıya hızlı ve güvenilir şekilde atılmasını sağlayan sistemdir. Moloz şutu , çöpşut gibi isimlerle de adlandırılır.

Bina yüksekliği fark etmeksizin katlara özel mazgal bağlantılarıyla ve moloz atma boruları ile birbirine eklenerek kurulan sistemlerdir. Katlara güvenli şekilde monte edilmekte ve son derece sağlam yapılardır. Kullanımı kolaydır, hızlı ve pratik bir şekilde çöplerin atılmasını sağlar.

 

 

 

İMALAT & MONTAJ & DEMONTAJ HİZMETİ

Moloz kule (çöpşut) imalatı, İstanbul’da kendi atölyemizde ve tecrübeli ekibimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Türkiye’nin her yerine hizmet vermekte, tedarikçi ve yüklenici firmalara kurulumunu ve sökümünü gerçekleştirmekteyiz.

 

 

 

 

 

Moloz kule, her katta kurulan mazgal, baca ve sabitleme ayağı olmak üzere 3 donanımsal yapıdan oluşan sistemdir. İstenilen yükseklikte kurulum yapılabilmekte ve anahtar teslim olarak hizmet vermekteyiz. İmalatını gerçekleştirdiğimiz moloz kulelerinin sevkiyatı yapılmadan önce, mühendislerimiz tarafından statik ve dinamik kontrolleri gerçekleştirilmektedir. Montaj ve demontaj işlemi, tecrübeli ekibimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Şantiyelerdeki atıkların güvenli bir şekilde tahliye edilmesi ve uygun bir alana boşaltılması önemlidir. Kolay, hızlı ve kullanışlı yapısı ile katlardaki şantiye artıklarının tahliye edilmesinde elzem bir ihtiyaç haline gelmiştir. Çevrede biriken moloz atıklar, şantiyedeki işlerin aksamasına neden olmaktadır. Aynı zamanda hava ve görüntü kirliliğine neden olması da hızlı çözüm ihtiyacı doğurmaktadır.

 

 

 

SAĞLADIĞI AVANTAJLAR

Moloz kule , diğer moloz tahliye sistemlerine göre son derece kolay, pratik, sağlam ve bütçe dostu sistemlerdir. Şantiyelerde moloz atıkların, iş güvenliğine uygun şekilde atılması oldukça önemlidir. Atıkların boşaltımı ve taşınmasında şantiyelerde sağlanan geçici çözümler yüksek fiyat ve maliyetler oluşturmaktadır. Atıkların taşınması esnasında olası kaza riskleri ise daha büyük bir problem oluşturmaktadır.

Sağladığı avantajları temel olarak şöyle sıralayabiliriz;

 1. Hızlı ve kolay kurulum imkanı sağlar.
 2. Molozların tahliyesini kolaylaştırır.
 3. Her türlü yükseklikten tahliye imkanı sağlar.
 4. Moloz mazgalı sayesinde her kata bağımsız hizmet verilebilir.
 5. Pratik tahliye imkanı ile iş güvenliği sağlar.
 6. Atıkların tahliye aracına yüklenmesini kolaylaştırır.
 7. Zaman ve bütçe tasarrufu sağlar.
 8. Şantiye alanının daha temiz ve verimli kullanılmasını sağlar.

 

 

 

 

MOLOZ KULESİ / BACASI FİYATLARI

Fiyatları, yapının yüksekliği ve kullanılan malzeme miktarına göre değişiklik göstermektedir. Güncel fiyatlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Katalog
Teklif Al
close slider

  FİYAT TEKLİFİ AL  Bilgilendirme yazısı’nı okudum. Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.


  EvetHayır