OSB Trapez Çevreleme

OSB Trapez Çevreleme; inşaat sektöründe şantiye alalını güvenli hele getirmek için yapılan saha kapatma işlemidir. OSB trapez çevreleme işlemi hem kötü görüntüyü engeller, hem de çevrede oluşabilecek olası kazalara engel olur. Sağlam ve uzun ömürlü olması, hafif olması, depo ve şantiyelerde az yer kaplaması ve pratik montaj imkanı gibi özelliklerinden dolayı tercih edilmektedir. OSB de özellikle esnek yapısı ve dekoratif görünümü nedeniyle tercih edilmektedir.

OSB trapez çevreleme uygulamasında tercihinize göre renk ve form çeşitliliği sağlanmaktadır. Sac malzemesi, geri dönüşümlü özelliği ile çevre dostudur. Bu malzeme aynı zamanda çatı ve cephe kaplamalarında, prefabrik yapı imalatında, akaryakıt istasyonlarında, baraka yapımında, hava alanlarında, endüstriyel tesislerde, otoparklarda, stadyumlar ve hangarlarda saha kapatma, duvar ve tavan kaplaması olarak da tercih edilmektedir.

ŞANTİYE ÇEVRELEME

Şantiye çevresinin kapatılması, “Yapı İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği” kapsamında değerlendirilmeli ve yönetmeliğe uygun çevreleme işlemi yapılmalıdır. Bu sebeple şantiye çevre kapatma ve şantiye çevre güvenliğinin sağlanması oldukça önemlidir.

OSB, yönlendirilmiş yonga levha anlamına gelmektedir. OSB, ahşap parçaların rendelenmesi ile ortaya çıkan yongaların, belirli yönlerde bir araya getirilip, tutkal ve vaks gibi kimyasallarla sıcaklık ve basınç etkisiyle birleştirilmesi sonucu oluşan malzemedir. Kolay uygulanabilen bir malzeme olduğu için çok tercih edilmektedir.

 

OSB ÇEVRELEME AVANTAJLARI

 • Esnek yapıya sahiptir.

 • Dekoratif görünüm sağlar.

 • Kolay ulgulanabilen malzemelerdir.

 • Ağır yüklere karşı dayanıklıdır.

 

TRAPEZ SAC ÇEVRELEME AVANTAJLARI

 • Sağlam ve uzun ömürlüdür.

 • Pratik montaj imkanına sahiptir.

 • Renk ve form çeşitlilik imkanı sağlar.

 • Geri dönüşümlü ve çevre dostudur.

Katalog
Teklif Al
close slider

  FİYAT TEKLİFİ AL  Bilgilendirme yazısı’nı okudum. Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.


  EvetHayır