Yükseltilmiş Döşeme

Yükseltilmiş döşeme; kablolama, soğutma, ısıtma ve havalandırma tesisatlarının zeminde kullanıldığı yapılarda son derece kullanışlı ve estetik çözümler sunan sistemlerdir. Yükseltilmiş döşeme sistemlerinin alt kısmında yer alan boşlukta kablo ve tesisatlar gizlenmekte ve görüntü kirliliği oluşturmamaktadır. Yükseltilmiş zemin, aynı zamanda tesisatlarda oluşabilecek olası arıza vb. durumlarda ihtiyaç duyulması halinde plakalar kaldırılarak hızlı ve kolay müdahale etme imkanı sağlar.

Yükseltilmiş döşeme sistemleri zeminin ısıtılması, soğutulması veya ses yalıtımı gibi amaçlarla da kullanılmaktadır. Günümüzün modern ofislerinde, server odalarında, bilgi işlem odalarında ve yoğun kablo kullanımı olan ofislerde, yükseltilmiş zemine oldukça ihtiyaç duyulmaktadır.

YÜKSELTİLMİŞ DÖŞEME SİSTEMLERİNİN AVANTAJLARI

 • Görüntü kirliliğini önler, estetik mekanlar oluşturulmasına yardımcı olur.
 • Tesisat altyapısı bakım ve servis işlemlerinin kolayca yapılmasını sağlar.
 • Elektronik sistemlerin kullanıldığı mekanlarda, anti-statik özelliği sayesinde statik elektriği deşarj eder.
 • Hava izolasyonu sağlar ve hassas ekipmanların kullanıldığı mekanlarda iklimlendirmeye katkı sunar.
 • Farklı yüzey kaplama malzemelerinin kullanılması mümkün olduğu için mekanın dekoruna uygun estetik uygulamalar yapılabilmektedir.
 • Modüler bir sistem olduğu için uygulaması ve kullanılması kolaydır.

YÜKSELTİLMİŞ DÖŞEME ÇEŞİTLERİ

Yükseltilmiş döşeme çeşitleri; Quadpan, PVC/HPL kaplı kalsiyum sülfat, enkapsule kalsiyum sülfat, enkapsüle beton, epoksi kaplı panellerden oluşan döşeme çeşitleri mevcuttur. Yükseltilmiş döşeme detayına karar verirken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Uygulama nerede yapılacak? Soğutma ve havalandırma sistemleri kurulu mu? Kablolama ve elektrik tesisatının dağıtımı yapıldı mı? Taşınması gereken yük kapasitesi nedir? Mekanın yangın ve nem riski nedir? Bunlara vereceğiniz cevaplar, doğru döşeme çeşidini seçebilmemize yardımcı olacaktır.

Döşeme çeşitleriyle beraber granit, porselen, PVC, HPL, epoksi veya ahşap görünümlü çok sayıda yüzey kaplaması uygulanabilmektedir.

Yükseltilmiş Döşeme Fiyatları

Yükseltilmiş döşeme fiyatları, kullanılacak malzemenin ve uygulama yapılacak mekanın özelliklerine göre farklılık göstermektedir. İstanbul’da yükseltilmiş döşeme firmaları arasında ilk tercih edilen firma olarak kendi atölyelerimizde ürettiğimiz yüksek zemin ürünlerini yine kendi tecrübeli ekibimizle uygulamasını gerçekleştirmekteyiz. Döşeme ve fiyat bilgisi ile ilgili tüm sorularınız için bizi arayabilir ve uzman ekibimize danışabilirsiniz.

Katalog
Teklif Al
close slider

  FİYAT TEKLİFİ AL  Bilgilendirme yazısı’nı okudum. Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.


  EvetHayır