Z Tipi Merdiven

Z Tipi Merdiven; şeklinden dolayı kullanım avantajına sahip olan, özellikle yüksek yapılı binalarda, çok katlı iş merkezi ve alışveriş merkezlerinde ve yapıların acil çıkış bölümlerinde kullanılan çelik konstrüksiyon sistemlerdir.

Z tipi çelik merdivenler kullanım alanına göre farklı ölçülerde tasarlanabilir. Kullanılan çelik malzemenin sağladığı avantaj ile isteğinize uygun estetik ve mekanın dekoratif özelliklerini tamamlayan şık tasarımlar yapılabilir. Hızlı üretim ve montaj imkanına sahip olan z tipi merdivenler, büyük yapılarda kullanılmakla birlikte 2-3 katlı ofislerde de oldukça rağbet görmektedir.

Bu merdivenler yapı dışlarında yangın vb. kaçış merdivenleri olarak kullanılabildiği gibi yapı içlerinde de oldukça kullanışlı merdivenlerdir. Asma kat ara kat projelerinde de özellikle çelik merdivenler tercih edilmektedir. Her bölgede ve mevsim koşullarında rahatlıkla kullanılabilen sağlam yapılardır.

Z TİPİ YANGIN MERDİVENİ

Z Tipi Yangın Merdiveni; kaçış esnasında kullanım rahatlığı sağladığı için öncelikle tercih edilen yangın merdivenleridir. Kamu kurumlarında ve belirli yüksekliğin üzerindeki yapılarda yangın merdiveni kullanılmasının zorunlu olması ve özellikle kişi sayısının fazla olduğu durumlarda z tipi merdivenler zorunluluk arz etmektedir.

Yangın merdiveni proje çizimleri oldukça önemlidir ve alanında uzman mühendislerce yapılmalıdır. Yapılarda bulunan kişi sayısı düşünülerek; basamakların sayısı ve genişliği hesaplanmalı, yapı yüksekliği baz alınarak proje çizilmelidir. Ayrıca kullanılan çelik malzeme kalitesi oldukça önemlidir. Yangın merdivenleri ile ilgili yasal yönetmelikler bulunduğu unutulmamalıdır.

Z TİPİ ÇELİK MERDİVEN İMALATI

Aspa Çelik firması olarak, uzman ve sertifikalı personellerimiz ile ihtiyacınıza ve taleplerinize göre özel tasarımlar yapıyor, hızlı imalat ve montaj işlemi ile size özel çözümler üretiyoruz. Yönetmeliklerde yapılan son düzenlemelerle birlikte z tipi yangın merdivenlerinin itfaiye yönetmeliklerinde yerini almasıyla, bu yangın merdivenleri oldukça talep görmektedir. Yangın merdiveni imalatında dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır;

  1. Sağlamlık
  2. Uzun ömürlülük
  3. Can güvenliği
  4. Kaçış noktalarının yönetmeliklere uygun olması

Bu hususların dikkate alınmaması, yönetmeliğe uygun olmayan bir yangın merdiveni imal edilmesi halinde, resmi makamlar tarafından kabul görmeyecektir. Yaptığı görev ve sağladığı fayda göz önünde bulundurularak, bağlantı noktalarının çok sağlam olması gerekir ve acil durumlarda oluşan yoğun kullanım yükünü taşıyabilmelidir. Z tipi çelik merdivenler, firmamız tarafından resmi yönetmeliklere uygun bir şekilde ve uzman ekibimiz tarafından atölyelerimizde üretilmektedir.

 

Katalog
Teklif Al
close slider

    FİYAT TEKLİFİ AL    Bilgilendirme yazısı’nı okudum. Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.


    EvetHayır